تبلیغات
بازی های رایانه ای - سلام دوباره
تا اطلاع ثانوی غیرفعال است.

پیرامون...

 

لینکستان

 

لینک آباد

 

آمار

:: تعداد مطالب :
:: تعداد نویسندگان :
:: آخرین بروز رسانی :
:: بازدید امروز :
:: بازدید دیروز :
:: بازدید این ماه :
:: بازدید ماه قبل :
:: بازدید کل :
:: آخرین بازدید :
 

امكانات

 

نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از گزینه های زیر میتواند بهترین سازنده ی بازی در جهان باشد؟


 

 

سلام دوباره

نویسنده:سپهر هادیزاده تاریخ:جمعه 11 شهریور 1390
================
Dues EX - Human Revolution

سبک: Action/Adventure/Sci-Fi
سازنده: Eidos Montreal
ناشر: Square Enix
پلتفرم:PC - XBOX360 - PS3
گروه سنی:M
==========

همیشه در تاریخ انسان هایی وجود داشته اند که درمورد پیشرفت بیش از حد ماشین ها بیم داشته اند و به دیگر انسان ها هم درمورد همین قضیه و همچنین آینده ای تاریک خبر میدانند!
استدیو Eidos Montreal بوسیله ی سری بازی های Dues EX با جهانی مدرن سعی برنشان دادن همین اتفاق را داشته است و الحق بااین بازی توانسته که احساسی متفاوت را در بازیباز بوجود آورد که تا قبل بازی کردن این گیم تجربه نکرده بود!
گفتنیست برای اولین بار Dues EX بوسیله ی Warn Specter درسال 1999 عرضه شده بود اما درآن موقع به دلیل خاص بودن و داشتن تفاوت های بسیار با دیگر بازی های ان زمان طرفدارن زیادی را برای خود دست و پا نکرد!اما گذشت و گذشت تا بازیبازها به جوهره ی اصلی و باارزش Dues EX پی بردند و تازه فهمیدند که چه اشتبایی کردند 3 سال بعد نسخه ی دوم منتشر شد و همینطور طرفداران بازی را راضی نگه داشت!و اکنون جدیدترین نسخه ی Dues EX به نامه Human Revolution عرضه شده است و دنباله ی داستانی همان نسخه های قبلیست.

=========


داستان:
همان جور که در اول متن اشاره شد این بازی در آینده و در سال 2027 اتفاق می افتد و ماشین به یکی از اصلی ترین قسمت زندگی انسان ها تبدیل شده است.با پیشرفت علم دستگاهایی به نامه Augmentation ساخته شد که توانایی ساخت اعضای از دست رفته ی بدن انسان ها راداراست و همینطور قدرت تغغیر DNA انسان را نیز دارد!
بخاطر همین دستگاه درگیری های زیادی بوجود آمد که هریک از گروه ها خواهان بدست آوردن آن بودند به همین دلیل گروهی ناشناس به یکی از بزرگترین شرکت های Augmentation در دترویت آمریکا حمله کرده و Adam Jensen که یکی از نیروهای امنیتی شرکت بوده به همراه دیگر کارکنان کشته یا زخمی میکنند!
David Sarif رییس شرکت Adam را یکی از بهترین کارکنان شرکت میدانست Adam زخمی را تحت معالجه قرار میدهد اما جراحت به حدی بود که عمل نتوانست تغغیر مثبتی را در Adam بوجود آورد.به همین دلیل Sarif تصمیم به استفاده از Augmentation گرفت و دو دست و دو پایه Adam بویسله Augmentation الکتریکی میشود!
به نوعی Adam نیمه انسان نیمه ربات شده است!
آدام که بااین وجود که از نمیه ربات شدن ناراضیست دوباره به شرکت بازمیگردد.
چندی بعد گروهایی قصد خرابکاری درشرکت Sarif میکنند و همینطور توطعه هایی نیز رخ میدهد که به همین علت Adam Jensen مامور میشود که سراز کاره این گروه ها دراورد و با اولین ماموریت Adam بازی شروع میشود!(ماموریت های ادام در 5 شهر دنبال میشود!)
به جریت میتوانم بگویم که Dues EX از نظر داستان کامل کامل است و اینقد دارای نکات سیاسی و مذهبی است که میتوان فیلم ها و کتاب های زیادی درمورد ان نوشت!همینطور دراین بازی دیالوگ ها بسیار عالی کار شده اند!واقعا بعضی دیالوگ ها دراین بازی مرا به فکر فرو داشت!دیالوگ هایی که هیچوقت فراموش نخواهم کرد!
همچنین درزیر توضیح مختصری هم درباره ی شخصیت های مهم بازی وجود دارد:

Adam Jensen


آدام جنسن شخصیا اصلی بازیست و ما درطول بازی کنترل آن را به دست داریم!آدام متولد سال 1993 دترویت امریکا میباشد.آدام بخاطره توانایی هایی که داشت به S.W.A.T پیوست و بعد از فعالیت زیادی دراین گروه موفق شد که به یکی از فرماندهان گروه ها تبدیل شود.بعد ها آدام از کار دست کشید و به سراغ شرکت های BioTech رفت!(Sarif Industries)که بخاطره یک حمله از جانب گروهی ناشناس بشدت مجروح شد و ناچار به استفاده از تکنولوژی Augmentation شد.

=======
Jaron Nami

او فردی اسراییلی تبار است که اطلاعات چندان زیادی ازاین شخصیت دردسترس نیست!زیرا او بخاطره قتل خواهرش بشدت افسرده شد و به همین علت برای مدت زیادی ناپدید شده بود.در ابتدا او برای یک شرکت Illuminati کار میکرد و چندی بعد موفق بر تاسیس یک گروه نطامی شد و درآخر رهبری گروه Belltower را عهده دار گشت!

======
David Sarif

او رییس شرکت Sarif Industries میباشد و نقش بسیار مهمی را در زنده ماندن Adam ایفا میکند!او انطور که دراول مقاله گفته شد در شرکت خود مشغول به ساخت ابزاری به نامه Augmentation میباشد که قادر بر ساخت اجزای ازدست رفته ی بدن انسان میباشد.همچنین او قصد دارد با استفاده از این تکنولوژی در دنیا موج جدیدی را بوجود اورد!
=======
Megan Reed

او یکی از نزدیکان Adam میباشد و همچنین خواهر زاده ی David Sarif هم به حساب می آید!او متولد سال 1995 بود و درشرکت Sarif مسیول بخش تحقیقات عصبی بود دراواخر کشفای بسیار مهمی را انجام داده بود!تااینکه درحمله ای که به شرکت Sarif شد او بدست شخصی ربوده شد!
(ببخشید که عکسی از شخصیت ها وجود نداشت!بسوزه پدر شیلتر که که نمیذاره یه آب خوش از گلو ما پایین بره!)

=========


گرافیک:
این بازی بوسیله ی موتور Crystal Engine ساخته شده است اما
به نوعی یکی ازضعف های بازی گرافیک آن است به اینصورت که:
هماهنگیه دیالوگ و لب(Lip Synch)خوب کارنشده است و به نوعی توی ذوف میزند!
طراحی صورت شخصیت ها جز آدام کیفیت مطلوبی ندارند!و همچنین کیفیت کم بافت ها!
اما دراین زمینه نکات مثبتی هم وجود دارد مانند:
نورپردازی بسیار خوب کار شده است(فقط کافیت در یک اتاق تاریک به یک لامپ روشن نگاه کنید!) و همینطور میحط دارای جزییات و تکسچرها مناسبی است!و البته محیط ها بسیار عالی طراحی شده اند!
همانطور که گفته شد بازی در 5 شهر دنبال میشود که محیط این 5 شهر کاملا متفاوت است!(همچنین استدیو سعی براین داشته که آینده هریک از این شهرهارا به تصویر بکشد!برای مثال شهر دترویت فضایی تاریک دارد و شانگهای روشن!) کیفیت افکت ها(باران - خون - رعدو...)درحد مطلوبیست.همچنین طراحی لباس شخصیت ها بسیار جالب میباشد!
اما یکی ازکارهایی که سازندگان سعی براین داشتند که انجا دهند شبیه کردن محیط بازی به محیط دوره ی رنسانس میباشد.که یکی ازاین کارها در زمینه ی رنگ بندی آن میباشد که محیط بیشتر از رنگ های زرد و نارنجی بهره میبرد و دلیل این کار نیز شبیه کردن محیط به دوره ی رنسانس میباشد!

=========

موسیقی و صداگذاری:
صداگذاری و موسیقی بازی در سطح مطلوبیست!کاره صداگذاری شخصیت آدام را Elias Toufexis انجام داده است!که واقعا عالی کار کرده و میتوان گفت احساس درونی Adam را بخوبی به بازیباز القا میکند.(همچنین او در کار صداگذاری Assassins Creed 2 هم حضور داشت.)
همینطور موسیقی بازی توسط Michael Mccann انجام شده است که بسیار عالیست!موسیقی با جو بازی تغغیر موضع میدهد!و اظراب و هیجان خاصی را به بازیباز القا میکند!(همینطور Michael Mccan در گذشته کار آهنگسازی بازی Splinter Cell : Double Agent را نیز انجام داده بود.)
به احتمال زیادی Michael Mccan امسال جایزه های زیادی را بخاطر این آهنگسازی بدون نقص دریافت خواهد کرد!صدای شلیک گلوله ازاسلحه ها هم بسیار عالی کار شده است!
البته ازاین هم بگذریم که صدایه همه ی دشمنان یکی است!

=========


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1280x720 and weights 140KB.

گیم پلی:
گیم پلی بازی یکی از نکات مثبت و منحصر به فرد بازیست!به طوری که قبل از عرضه ی بازی سازندگان مانور های زیادی روی این بخش میدادند!اداعای آنها دراین بخش این بود که شما میتوانید هرگونه علاقه دارید مرحله هارا پیش ببرید!برای مثال:
1.شما میتوانید با مخفی کاری جلو برید و بدون هیچ درگیری خاصی و به صدا درآمدن آژیر مرحله رو رد کنید!
2.شما میتوانید با درگیری مستقیم و مرحله رو رد کنید!(اسلحه دس بگیر برو تو دلشون!!!)
3.بدون هیچ گونه درگیری(چه مستقیم و یا غیر مستقیم)جلو برید!(مثلا به جای اینکه نگهبان روبروییتونو خفه کنید بهش رشوه بدین!)
همچنین یک سیستم XP درون بازی وجود دارد که اگر شما راه های جدیدی را برای پیشبرد پیدا کنید به شما امتیاز تعلق میگیرد!و این بازیباز را بیش از پیش ترغیب میکند که در محیط بازی گشت و گذار کند و یک راه واقعا مناسب پیدا کند.(لازم به ذکر است که این XP ها نقش بسیار مهمی را در بازی ایفا میکنند به طوری که بوسیله ی این XP ها شما میتوانید وسایل خودرا ارتقاع و حتی وسایل جدیدی را خریداری کنید و خود را بیش از پیش تقویت کنید.)
همچنین یکی از نکات در سیستم گیم پلی قابلیت Smart Vision میباشد که به شما قابلیت دیدن پشت دیوار یا اجسام دیگر ار میدهد!وشما بدین وسیله میتوانید دشمنان خودرا غافلگیر کنید.همچنین Adam از Cloaking هم بهره میبرد!(مانند سری بازی های Crysis!)سیستم Cloaking به Adam قبلیت نامریی شدن را میدهد!
دربازی های قبل دیدیم که برای بازیابی Health خود باید از Health pack های درون بازی استفاده کرد اما دراین بازی برخلاف بازی های قبلی و همینطور موافق بازی های شوتر روز جهان از سیستم Regenerating Health بهره میبرد!این سیستم به این صورت است که اگر Health بازیباز کم شود بعد از مدتی بصورت خودکار Health او پر میشود!(شخصا من با این سیستم مخالفم!چون که اون هیجان و سختی خاص را ازبین میبرد.)
اسلحه ها دربازی چندان زیاد نیستند اما به لطف وجود سیستم Customize میتوانید اسلحه های منحصر به فردی را برای خودتان طراحی کنید.
دید بازی بین اول شخص و سوم شخص میباشد.به طوری که درهنگام کاورگیری و بالارفتن از نردبان به حالت سوم شخص تبدیل میشود اما دید اصلی بازی اول شخص میباشد.
درگیم پلی و پیشبرد بازی مهمترین فاکتور خلاقیت است و این خلاقیت بستگی به هوش شما دارد.
=========
نتیجه:
Dues EX : Human Revolution یک بازیست با آلمان های RPG و توانسته که بیشتر کلیشه هارا درمورد بازی های شوتر اول شخص ازبین ببرد!واین بازی عنوانی مناسب برای کسانی است که از بازی های شوتر اول شخص تکراری خسته شده اند!شاید گیمرهای گرافیک پسند این بازی را نپسندند اما شخصا این بازی را به همه ی قشرگیمرها پیشنهاد میکنم.

گیم پلی:10
داستان:9.5
موسیقی و صداگذاری:9
گرافیک:8.5
جذابیت:9.5
ارزش:9.3


 

ThE End
برچسب ها: