تبلیغات
بازی های رایانه ای - نقد و بررسی fifa12
تا اطلاع ثانوی غیرفعال است.

پیرامون...

 

لینکستان

 

لینک آباد

 

آمار

:: تعداد مطالب :
:: تعداد نویسندگان :
:: آخرین بروز رسانی :
:: بازدید امروز :
:: بازدید دیروز :
:: بازدید این ماه :
:: بازدید ماه قبل :
:: بازدید کل :
:: آخرین بازدید :
 

امكانات

 

نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از گزینه های زیر میتواند بهترین سازنده ی بازی در جهان باشد؟


 

 

نقد و بررسی fifa12

نویسنده:سپهر هادیزاده تاریخ:سه شنبه 19 مهر 1390
سالی دیگر با فیفایی دیگر و تکاملاتی دیگر نه شاید انقلاب.
وقتی برای اولین تریلر این بازی را دیدم خیالم راحت شد که این بازی از همه جهات تکمیل است و نیازی به تعریف ندارد و همین طور هم شد.البته بازی اشکالاتی نیز دارد که خوشبختانه زیر سایه ی نکات مثبت بازی چندان احساس نمی شوند.


همه میدانیم مهم ترین دلیل موفقیت فیفا گیم پلی آن است که در بازی های قبلی چندان به واقعیت نزدیک نبود اما در این بازی گیم پلی بازی بسیار به واقعیت نزدیک است برای مثال سیستم دفاعی بازی یا پاس کاری بازی دگرگون شده اند و میتوان با سانتر کردن از نواحی خالی زمین استفاده کرد.

گیم پلی بازی شاید بعضی ها را راضی نکند اما کسانی که به لذت طبیعی بودن بازی اهمیت میدهند تجربه ی این بازی میتواند یک تجربه ی ناب برای آن ها باشد.
گرافیک بازی با استفاده از موتورImpact Engineپایه ریزی شده است.
هدف اصلی این موتور طبیعی سازی برخورد ها و مصدومیت های بازی است که به طبیعی شدن گیم پلی بسیار بسیار کمک کرده است اما اشکالات بسیاری به این موتور وارد است مثل مات بودن گرافیک در روز و یا این که بعضی بازیکنان با نمونه ی اصلی خود هیچ فرقی ندارند.
منوی بازی بسیار زیبا و چشم نواز است و بازیباز از همان اول میفهمد که با چه بازی رو به رو است.
دوربین بازی نیز مثل گذشته طبیعی است برای مثال وقتی دروازه بان توپ را شوت میکند چند لحظه طول میکشد تا دوربین به وسط میدان برسد.
گزینه های متعددی نیز برای تنظیم نمای دوربین وجود داره که از نظر من بهترین نما tele هست که بتونید بازیکنانتون رو راحت تر ببینید.
در بازی وقتی توپ به اوت میرود همان لحظه بازیکن به سمت توپ میرود و دیگر بازی قطع نمیشود و یا وقتی یکی از بازیکنان مصدوم میشود بازی متوقف میشود و بعد بازی جوانمردانه(البته به صورت اجباری)رعایت میشود که بازهم از ارکانی است که این بازی زیبا را طبیعی تر کرده است.

د[تصویر: 8sezkpvccnjfiq9170d.jpg]ر بازی دیگر نمی توان با نگه داشتن یک دکمه به سمت توپ رفت و دراین جا فقط باید خودتان و با سبک خودتان دفاع کنید که به طبیعی تر شدن بازی بسیار کمک کرده است.
Career Modeبازی فوق العاده عالی است.جالب ترین آیتم این بخش سیستم استعداد یابی آن است به این صورت که شما میتوانید افرادی را به نقاط مختلف جهان برای مثال آسیا بفرستید بعد آن ها نونهالان و نوجوانانی را به شما معرفی میکنند که میتوانید آن ها را به آکادمی جوانان خود دعوت کنید.آن ها در آکادمی پرورش پیدا میکنند و بعد از مدتی به تیم اصلی میایند و شما میتوانید از آن ها استفاده کنید و بازیشان دهید.
داوری بازی نیز در سطح مطلوبی قرار دارد البته در بعضی جا ها خطا های واضح اعلام نمیشوند و یا آفساید گرفته نمیشود اما باهم نمیتوانند ترازوی نکات منفی بازی را به سمت پایین بکشد و این اتفاقات بسیار کم اتفاق می افتند.
منوی بازی نیز بسیار کامل است برای مثال عملکرد بازیکنان در طول فصل و ...
موسیقی و صداگذاری گزارشگران در سطح بسیار مطلوبی است و شما را با یک بازی پر هیجان آشنا میسازند.
جو ورزشگاه ها در این بازی فوق العاده است و تماشاگران درست در موقع حمله صدایشان به گوش میرسد اما برای مثال قبل از یک پنالتی حساس ورزشگاه نسبتا آرام است.
مولتی پلیر بازی به غیر از چند فرق جزئی هیچ فرقی با سال های گذشته ندارد بنابراین در این بخش کمی کم کاری شده است.
در کل این بازی میتوانست با کمی دقت بیشتر در زمینه ی گرافیک و یا بخش مولتی پلیر میتوانست به یک شاهکار تبدیل شود اما با زهم یک تجربه ی ناب را برای شما به ارمغان خواهد آورد که حتما تجربه ی آن را به فوتبال دوستان توصیه میکنم.
این بازی توانست به خوبی انتظارات را برآورده کند و یک بازی در حد و اندازه ی سری فیفا است.
[تصویر: 269.jpg]
نکات مثبت:Career Mode فوق‌العاده-سیستم پاسکاری و دفاع-مصدومیت ها و برخورد ها-برخی مد های آنلاین بازی-تجربه ای بسیار نردیک به واقعیت
نکات منفی:گرافیک-حرکات ضعیف بازیکنان-طراحی بد چهره بازیکنان
نمره های من به این بازی
خلاقیت:9
گرافیک8
گیم پلی:10
موسیقی و صداگذاری:9
نمره ی کلی:9

نمرات بازی هم میزنم:
  • GamePro 5 /5
  • Official Xbox Magazine UK 9 /10
  • Official Xbox Magazine 9 /10
  • 1UP A
  • Game Boyz 9 / 10برچسب ها: