تبلیغات
بازی های رایانه ای - نقد و بررسی MW3
تا اطلاع ثانوی غیرفعال است.

پیرامون...

 

لینکستان

 

لینک آباد

 

آمار

:: تعداد مطالب :
:: تعداد نویسندگان :
:: آخرین بروز رسانی :
:: بازدید امروز :
:: بازدید دیروز :
:: بازدید این ماه :
:: بازدید ماه قبل :
:: بازدید کل :
:: آخرین بازدید :
 

امكانات

 

نظرسنجی

به نظر شما کدام یک از گزینه های زیر میتواند بهترین سازنده ی بازی در جهان باشد؟


 

 

نقد و بررسی MW3

نویسنده:سپهر هادیزاده تاریخ:جمعه 4 آذر 1390

نکات مثبت:بخش تک نفره هیجان انگیز,اکشن و صحنه های سینمایی فوق العاده و تماشایی,بخش Spac Ops عالی,رقابت هیجان انگیز بخش چند نفره

نکات منفی:گرافیکی ضعیف,

باز هم Call of Duty, یکی از اعتیاد آور ترین شوترهای این نسل که طرفداران بسیار زیدی را به خود جذب کرده.بایی که بارها مورد ستایش قرار گرفته ولی این نسخه یعنی جنگاوری نوین۳ بارها از سوی طرفدارن مورد انتقاد قرار گرفت . همه در انتظار یک بازی ضعیف بودند اما نمیدانستند که Activision به این سادگی میدان را خالی نمیکند.

 

آغازی دیگر…

سری Call of Duty تا به الان بازیهای زیادی را به چالش کشیده  و در اکثر مواقع موفق بوده.دیگر درباره جنگاوری۳ اولین چیزی که به ذهنمان میرسد و بارها شنیده ایم “تکرار,تکرار, و تکرار ” است.اما اینگونه نیست جنگاوری نوین۳ نیز مثل برادران خود کاملا جذاب و رضایت بخش برای طرفداران این سری بود.

ما در این بازی در نقش Yuri هستیم ,بازیی از جایی آغاز میشود که بالگرد شما سقوط میکند پس کمی سردرگمی و تار دیدن Sandman اسلحه ای به شما میدهد و حال نوبت به نبردی در خیابان میرسد باز هم صحنه های شلوغ و پر هیجان.

داستان بازی یک داستان عالی برای یک شوتر و ادامه ای عالی برای نسخه قبل است.بار دیگر Capitan Price و قهرمانان این بازی.حال جنگی بزرگ کل جهان را در بر گرفته است . داستان بازی داستانی عالی و تا حدی حماسی است جایی که یاران پا به پای شما میجنگند و شما را حمایت میکنند حتی از جان خود میگذرند و حاضران از گروه جا بمانند ,جایی که با مرگ یار همیشگی کاپیتان  انگیزه او را برای نابودی دشمن و هدف اصلی بیشتر میکند , کسی که میمیرد تا جان فرمانده خود را نجات دهد… دیگر فقط نجات جان خود معنا ندارد…

در بازی شاهد صحنه های حماسی بسیار خوبی  هستیم که در کنار موسیقی فوق العاده , تاثیر آن ها بیشتر میشود.بخش موسیقی یکی از بخش های بسیار عالیه بازیست که با توجه به مواقع مختلف و اتفاق آن موقع موسیقی کاملا مناسبی پخش میشود.صداگذاری نیز عالی کار شده است .صداگذاری شخصیت به خوبی کار شده همچنین صدای گلوله آتش ,بالگرد و… که همگی حس یک محیط شلوغ و جنگی همه جانبه را به خوبی منتقل میکنند.

همچنین صدای پا , زمانی که ما میدویم زمانی که آرام حرکت میکنیم و زمانی که از ساختمانی به پایین میپریم  و اینگونه است که صداگذاری عالیی بازی هیجان گیم پلی را نیز بیشتر میکند . سبک شوتر اول شخص , سبکی است که نوآوری و خلاقیت در گیم پلی آن را به ندرن شاهد هستیم و میتوان گفت نوآوری و خلاقیت در گیم پلی به طور وسیع امکان پذیر نیز به حالت اشباع رسیده است اما هنوز با توجه به نکات ریز میتوان گیم پلی ای پر از هیان ارائه داد.جنگاوری نوین ۳ نیز با اکشن و صحنه های سینمایی فوق العاده و حتی شلوغ بودن محیط گیم پلی را بسیار جذاب کرده است. محیط های متنوع و مراحلی که آن ها را با وسایل نقیه جنگی پشت سر میگذاریم , همه و همه در کنار هم یک گیم پلی نسبتا خوب و راضی کننده را ارائه دادند.

مطمئنا قسمتی از جذابیت گیم پلی به گرافیک خوب نیز مربوط میشود .جنگاوری نوین۳ توانسته با محیط های مختلف گرافیکی متنوع را به نمایش بگذارد اما نه در حد عالی. موتور گرافیکی این عنوان همان IW است که در چندین نسخه ثابت مانده و فقط سعی شده بروز رسانی های جزئیی در آن شود البته با در نظر گرفتن این موضوع گرافیک بازی در حد قابل قبولی است اما باید سازندگان توجه میکردند که ما در سال ۲۰۱۱ قرار داریم!از نکات مثبت گرافیک میتوان به ۶۰ فریم بودن بازی اشاره کرد.

بازی دارای بخش Spac Ops (Co-op)نیز است.این بخش با قسمت های مختل مثل منحدم کردن مقاومت یا اسکورت کردن و… پس اتمام بخش اصلی تک نفره گیمر را جذب میکند . وجود این بخش در بازی را میتوان یکی از نکات مثبت دانست.بخش Spac Ops همزمان ۲ نفر را پشتیبانی میکند(به صورت محلی)

کسانی که هنوز کشتن در بخش تک نفره و AI در این بخش راضی شان نکرده بهترین گزینه بخش Spac Ops است . با انجام این بهش بازیکن چالش های مختلفی را پشت سر میگذرارد.بخش چند نفره بازی نیز مانند نسخه قبل بسیار عالی است اما نه در حد یک تحول!!!تعداد مپ های بیشتر خود بازیکن را مجددا به بخش چند نقره این بازی جذب میکند.از دیگر ویژگی های بخش چند نفره میتوان به ارتقا سلاحه ها و حالت های مخفی شدن اشاره کرد همچنین بعد از کشتن برای اینکه شما مطمئن شوید دشمن را کشته اید باید به طرف جسد رفته و اعتباری به نام XP را کسب کنید یه بصورت دیگر پس از کشتن دشمن باید به طرف جسد رفته و XP را بردارید. با استفاده از killstreak و XP شما میتونید سلاح ها و جنگ افزار های جدید مثل نصب راکت یا حتی هواپیمای بدون سر نشین را در اختیار بگیرید.

در پایان باید گفت بهترین شدن خیلی کار دشواری نیست بلکه تلاش کردن برای ثبات این عنوان سخت است. جنگاوری۳ نشان داد که هنوز هم میتواند یکی از بهترین شوترهای اول شخص باشد و با تمام ایرادات خود بار دیگر طرفداران این سری را راضی نگه داشت.

 داستان
 8.5 
 گیم پلی
8.0
 گرافیک
7.0
 صداگذاری
9.0
 جذابیت
8.5
 بخش چندنفره
8.0
 نمره کل
8.5برچسب ها: